Ćwiczenia zastępcze w ramach EEG Biofeedback

Od kilku lat niesłabnącym zainteresowaniem cieszy się w naszej poradni terapia EEG Biofeedback. To metoda treningu pracy mózgu prowadząca do zwiększenia jego możliwości. Pomaga odpowiednio zrelaksować się, poprawia koncentrację uwagi oraz szybkość uczenia się i zapamiętywania nowego materiału. Wpływa na usprawnienie procesów poznawczych, a co za tym idzie- skutkuje polepszeniem wyników w nauce. 

EEG Biofeedback stosuje się u dzieci przejawiających m.in. nadpobudliwość psychoruchową, trudności w dłuższej koncentracji uwagi, problemy szkolne (słabe wyniki w nauce, dysleksja, dysortografia), zaburzenia neurorozwojowe, zaburzenia psychosomatyczne o podłożu stresogennym. 

W związku z obecną sytuacją związaną z pandemią i wstrzymaniem treningów metodą EEG Biofeedback  proponujemy dzieciom wykonywanie w domu zadań wspomagających koncentrację uwagi, myślenie i pamięć. Prezentujemy cykl ćwiczeń, dzisiaj zamieszczamy pierwsze z nich. 

Zachęcamy do systematycznej pracy i dzielenia się z nami uzyskanymi rezultatami.

Zaczynamy!

Ćwiczenie 1: ZAPAMIĘTYWANIE WYRAZÓW 

Wypisz sobie na kartce 3-4 kolumny dowolnych wyrazów, po około 5 wyrazów w każdej kolumnie. Przeczytaj uważnie swój zestaw i postaraj się go zapamiętać, wypisując zapamiętywanie wyrazy na kartce. Po jakimś czasie poproś kogoś, by przygotował Ci inny zestaw wyrazów. Przeczytaj je i zrób z nimi to samo- zapisz je z pamięci.

Ćwiczenie 2: WPATRYWANIE SIĘ W PŁOMIEŃ ŚWIECY

Postaw przed sobą zapaloną świecę (pod nadzorem osoby dorosłej) i wpatruj się w jej płomień przez 3-5 min. Płomień powinien być na wysokości Twoich oczu i około jeden metr od Ciebie. Zrelaksuj się przy tym. Rozluźnij ciało. Wycisz swój umysł. Ćwiczenie wykonuj codziennie, stopniowo możesz wydłużać czas koncentracji na płomieniu świecy. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *